fbpx
Izvješće 7. kola, 10.06.2023.
ŠKANJCI (61-83) CAFFE BAR KRISTINA

U prvom susretu 7. kola sastale su se prvoplasirana i posljednje plasirana ekipa lige. Iako je većina očekivala uvjerljivu pobjedu Caffe Bar Kristine, Škanjci su izvrsno ušli u utakmici pobijedivši prvu četvrtinu. No, već je do poluvremena ekipa Caffe Bar Kristina sustigla zaostatak, te su do kraja utakmice uspjeli napraviti 22 razlike prednosti. Unatoč porazu igra Škanjaca je bila za svaku pohvalu te su i protiv najjače ekipe pokazali koliko su neugodni i dobri, a istaknuti igrač bio je Bojan Janjanin sa 19 poena, 17 skokova i 8 asistencija. Ne treba zanemariti 27 poena Panjevića koji je ponovno pomogao svojoj ekipi do nove pobjede, te će u sljedećem kolu pokušati napraviti isto u utakmici protiv Duge Rese. Škanjci imaju težak susret protiv Rolinga u kojem će sasvim sigurno pokušati upisati pobjedu.

CAFFE BAR KÖNIG (84-29) TROPICAL THUNDER

Pobjeda s najvećom koš razlikom ovog kola pripala je ekipi Königa koji su uvjerljivo svladali Tropical Thunder. Već su na poluvremenu napravili prednost od 33 razlike te više manje zaključili utakmicu. Igrač utakmice bio je Karlo Vladić koji je sa 23 koša bio najbolji strijelac na utakmici. König se brzo oporavio nakon poraza od Caffe Bar Kristine te u sljedećem kolu gledaju da taj niz nastave u utakmici protiv Auto lim-laka, dok Tropical Thunder ima težak izazov protiv Novog Centra.

LAVIĆI (85-46) KK ROLING

Lavići su upisali još jednu pobjedu, ovaj put protiv Rolinga. Ekipa koja je u uzlaznoj formi te iz kola u kolo izgledaju sve bolje i bolje ostvarila je drugu dominantnu pobjedu u nizu te se trenutno nalaze na 5. mjestu u ligi sa utakmicom manje. Isključenjem Cara u 3. četvrtini su Lavići stvorili najveću prednost te pobijedili tu četvrtinu sa 27-2. Uz Razumića koji je ubacio impresivnih 32 poena, odličnu je igru pokazao Tomislav Beber koji je zabio 19 poena i uhvatio 10 skokova te zaslužio nagradu za igrača utakmice. Lavići će imati težak susret protiv rivala Rakovca, dok će Roling ići za pobjedom protiv Škanjaca kako bi si osigurali playoff.

NOVI CENTAR (55-52) AUTO LIM-LAK

U najnapetijoj utakmici kola pobjedu od samo 3 razlike odnijela je ekipa Novog Centra. Iako je Novi Centar dominirao većinu utakmice lim-lak se u zadnjoj četvrtini vratio na malu koš razliku, ali to im nije bilo dovoljno da upišu pobjedu. Igrača utakmice dobio je Jure Marjanica iz Novog Centra sa dobrim učinkom od 8 poena, 10 skokova i 6 asistencija. Lim-lak, kojem je ovo 5 poraz za redom, će u sljedećem susretu pokušati napokon upisati pobjedu protiv drugoplasirane ekipe Caffe Bar König, dok Novi Centar ima susret protiv Tropical Thundera.

RAKOVAC (64-51) KK DUGA RESA

7.kolo zatvorili su Rakovac i Duga Resa u utakmici gdje je Rakovac ostvario pobjedu od 13 razlike. Unatoč gubitku Duga Resa je pokazala brojne kvalitete te se istaknuo Ilija Stipić koji je zabio 19 poena, no nije bilo dovoljno da ostvare pozitivan rezultat. Igrač utakmice bio je bek Rakovca Ivan Cvitanović sa 8 poena i 7 skokova. Rakovac u sljedećem kolu ima jako tešku utakmicu protiv Lavića, dok Duga Resa mora pobijediti ako žele playoff protiv prvoplasirane ekipe Caffe Bar Kristina.