fbpx
Izvješće 3. kola, 18.05.2024.
LAVIĆI – ŠKANJCI MARS 76:48
Neupućeni bi pomislili da razloga za slavlje imaju Lavići, no još više imaju ih Škanjci. Ponajprije, nastavljaju u potpunosti ispunjavati zadatke svoje petoljetke – prošle godine svi porazi, ove godine igraju dobro prvu četvrtinu (i protiv Lavića su vodili 17:11), sljedeće će igrati prve dvije i tako dalje sve do 2027. ili 2028. kada podižu pobjednički pehar! Uz to, u vječnoj okladi uspjeli su zabiti više od 40 koševa Lavićima te tako zaraditi tri gajbe pive.
Lavići su, pak, usamljeni na vrhu, jedini s tri pobjede iz tri utakmice, a za razliku od prva dva kola ovog puta su se i propisno nazabijali koševa. Doduše i naprimali.

CAFFE BAR KÖNIG – KEMIGAL WARRIORS 50:41
Kemigal Warriorsi iz kola u kolu djeluju kao repriza vlastitih utakmica. Niz jakih suparnika urodio je s tri poraza, ali i ovog puta protiv Königa cijelu su utakmicu bili jako blizu, no kao i u prva dva kola ipak nisu mogli napraviti i taj dodatni korak.
König je pružio nešto bolju partiju nego prošli vikend protiv Auto lim laka i tako pokazao da ipak nisu pogrešne pretpostavke da će se boriti za sam vrh, iako vjerojatno mogu i još bolje.

NOVI CENTAR – RAKOVAC 66:62
Kao što smo i najavljivali u najvećem rivalstvu lige trenutna snaga ne igra ulogu. Iako Rakovac mnogi smatraju jednim od glavnih favorita, a Novi centar za cilj ima tek ući u play off, eventualno se dočepati polufinala, u ovom susretu momci s “bare” bili su od samog početka bolji suparnik, izdržali su i nalet Rakovčana nakon kojeg se činilo da će doći do potpunog preokreta i uzeli dva najslađa boda.
U slabijem košarkaškom danu igrači Rakovca pokazali su izuzetnu ljubav i poštovanje prema mladim glazbenicima iz Glazbenog centra BuKA kojima odlazi novčana kazna za tehničke pogreške, nažalost nešto manji ljubitelji glazbe bili su suci, jer ne bi bilo pogrešno ni da je BuKA na ovoj utakmici zaradila barem mjesečni proračun.

AUTO LIM LAK – DUGA RESA 39:44
Nizali su sezonske “nule”, onda su došli Škanjci pa su si našli žrtvu, a sada su “skinuli” i Auto lim lak! Što je sljedeće i gdje je kraj Dugorešanima? Hoće li uskoro strahovati i Novi centar, pogotovo ako tog popodneva bude za želudac nešto teži ručak u Domu sv. Antun?
U zanimljivom i izjednačenom derbiju začelja činilo se kako su bodovima ipak malo bliži igrači Auto lim laka, no kada je bilo najvažnije potegnuli su dečki s Mrežnice i došli do prve ovosezonske pobjede. Sasvim moguće ne i posljednje, osim ako ih Škanjci u prvoj četvrtini “maznu” sa 24:0 pa u nastavku uspješno sačuvaju prednost. Sve je moguće.