fbpx
Izvješće 2. kola, 11.05.2024.
DUGA RESA – LAVIĆI 30:54
“Zašto ne bismo probali odigrati catenaccio!?” zapitali su se košarkaši Duge Rese prije ogleda s Lavićima i taktika im je funkcionirala tijekom prve četvrtine okončane sa skromnih 9:6 za Laviće. U nastavku se pokazalo da to ipak ne funkcionira u košarci pa su Lavići došli do još jedne uvjerljive pobjede. Prognozirali smo im +21, a nadmašili su nas za tri poena.I opet su bili odlični obrambeno, ali nešto skromniji u napadačkom dijelu pa se polako već može zaključiti da im je to i osnovna karakteristika.

HOLLYWOOD CAFE – ŠKANJCI MARS 64:34
Škanjci su u prvoj četvrtini dali naslutiti da nisu posve isprazne njihove najave o boljoj sezoni. Poveli su 12:6 i djelovalo je da bismo mogli gledati zanimljiviju utakmicu nego što smo očekivali.
Ipak, već do poluvremena Hollywood je preokrenuo rezultat i na odmor otišao sa +7, a u drugom dijelu Škanjci su odlučili skupljati snagu za ostale susrete što je Hollywood iskoristio za nabijanje koš razlike i pomalo ekshibicije za gledatelje skuhane na tribinama.

RAKOVAC – KEMIGAL WARRIORS 69:54
Rezultat ne pokazuje pravu sliku ove utakmice, koja je bila potpuno otvorena do 3-4 minute prije kraja. Baš kao i u prvom kolu protiv Hollywood Cafea, Kemigal Warriorsi su konstantno “puhali za vrat” favoritu. Rakovčani bi pobjegli na desetak koševa prednosti, Kemigal se vraćao na 4-5 i tako u krug. Četiri minute prije kraja na -5 Kemigal je imao napad kojim je mogao i potpuno zakomplicirati završnicu, nisu uspjeli i nakon toga su se potpuno raspali, što je Rakovac iskoristio za furioznu završnicu i zasluženu pobjedu s ne baš posve realnih +15.

CAFFE BAR KÖNIG – AUTO LIM LAK 63:48
König je u svom prvom nastupu došao do relativno uvjerljive pobjede, ali tek u nastavku, dok je Auto lim lak unatoč porazu ipak znatno popravio dojam koji je ostavio u prvom susretu. Ne treba skrivati da je većina gledatelja na tribinama očekivala lak posao za König, no utakmica je otvorena sa 10:0 za Auto lim lak! Već do kraja četvrtine ipak su favoriti preokrenuli na 17:15, ali oni koji su mislili da je tu priči kraj ipak su se prevarili. Sve do poluvremena bila je to i dalje potpuno izjednačena utakmica, no u nastavku “lakeri” ipak više nisu imali snage i utakmica je postala prilično jednosmjerna.