17.06., igralište Šanac
piše: Darko Lisac

 

GREEN BAR WARRIORS – ŠKANJCI 66:61

Derbi koji je imao odlučiti tko je ovdje zaista zelen!

Nakon šestog kola u kojem je ugođaj bio lijep kao i uvijek, ali su zato utakmice bile zanimljive kao gledanje trave kako raste, i to na mjestu Frakove zgrade gdje je više nema pa ni ne raste… već je prva utakmica najavila da će ova srijeda biti sasvim drugačija.

Škanjci su dugo bili bliži pobjedi, jer ako im je nešto u životu važno onda je to pravo da budu najzeleniji od svih zelenih, no nakon što su izgubili bitku za kraljeve simpatičnosti od Fraka, a sve više su i teška antipatija i u odnosu na Laviće, izgubili su i zeleni derbi.

Green bar Warriors tako na prvenstvenu stanku odlazi kao odličan drugi, a skoro i prvi, jer vodi Novi centar u još jednoj od svojih pomahnitalih sezona koju nitko ne razumije, ali već unaprijed svi znamo kako će završiti.

 

HOLLYWOOD CAFE – LENOVO 45:60

Ono što se ne zna je tko će biti u finalu, a, pazite sad – sve je izglednije da ćemo svjedočiti duploj mističnoj sezoni i finalu Novi centar – Lenovo.

Možda najbolji košarkaški strateg koji se ikada pojavio na močvarnom tlu grada na četiri rijeke, Boris Diklić – Dašo, na svakoj utakmici izmisli nešto novo i tako dovodi suparnike do ludila.

Ovog puta dao je svojim igračima instrukcije da se u prvoj četvrtini ponašaju kao da je sve normalno i kao da to igra pravi Lenovo, onaj na koji smo svi naviknuli.

To je rezultiralo vodstvom Hollywooda 21:4, a onda nakon što su se filmadžije malo i izmorili, a puno razbahatili, igrači Lenova su pred drugu četvrtinu skupili ruke i zaurlali “LIIIIIK NOVOG CENTRAAA!!!!” i na kraju pobijedili sa +15.

Ogroman aplauz kakav Šanac ne pamti još od kako je u njemu igrala NBA All Star momčad Boris Diklić – Dašo dobio je pred kraj susreta kada je u igru uveo mladog Borisa Diklića, koji se i upisao u listu strijelaca, pogodivši jedno od dva slobodna bacanja. Bravo mladi!

 

NOVI CENTAR – RAKOVAC 70:67

Derbi je derbi.

Razumljivo, baš kao što je češalj češalj, kamen kamen, a žezlo žezlo.

Ali derbi je derbi i samo je jedan derbi, a to je derbi između Novog centra i Rakovca. Nema veze što je Novi centar opet upao u kazanče Danijela Perisa s tajnim moćima, nema veze što Rakovac veći dio sezone igra kao da se zovu Frakovac, kad se nađu u isto vrijeme na parketu drama je zagarantirana.

U neironično najboljoj utakmici sezone vidjeli smo sve ono što čini košarku lijepom, Ljetnu ligu pravom gradskom pričom, a seoske malonogometne turnire u Vukojepcima uzbudljivim i privlačnim.

Pobjednik se nije znao do posljednjeg trenutka, uz glavne okosnice momčadi u samoj završnici važnim poenima uskakali su i vodonoše (osim Daskača, jer jedan je Boris Diklić – Dašo, a Saša Zlatić – Sašo nije imao muda dati priliku perspektivnim mladićima), publika je zasluženo ispratila obje ekipe aplauzom, a pobijedio je naravno Novi centar, jer derbi je možda derbi, ali kazanče je kazanče.

Brane je novi prijatelj košarke koji je u zadnjoj sekundi puknuo loptu na koš iako je sve bilo riješeno i to je samo dodatno zapečatilo ono što smo već ionako znali, a to je da je Novi centar prvak ove sezone.

 

KASAILING – LAVIĆI 49:37

Bili smo uvjereni da će ovu utakmicu prekinuti sučev zvižduk u Dallasu, ali još prije se za to pobrinula kiša.

Prema pravilu koje me toliko živcira da je to neopisivo, rezultat se vratio na kraj treće četvrtine pa je tako službeno 49:37, iako je u trenutku prekida bio neki drugi rezultat.

Ovog puta to nije bilo ni važno ali u teoriji je moglo biti i OKP mi radi sto na sat, nervozan sam kao kad mi netko da dva bombona, a ne da treći, ili kad propustim jednu bijelu crtu kad idem preko zebre.

Ne postoji smisao zašto bi se rezultat vratio na kraj treće četvrtine, nije to baseball pa da je jedna ekipa imala više napada ili nešto. Bitno je da se odigrao propisani minimum, a rezultat bi trebao biti kakav je u trenutku prekida, jednako kako se u nogometu treba odigrati 72. minute ali ako se utakmica prekine u 84. minuti kod 1:1 onda je 1:1, a ne 1:0 koliko je bilo u 72. minuti.

Uglavnom, jako sam sad živčan.

Napišite komentar

Morate biti prijavljeni in da bi mogli slati komentare