20.06., igralište Šanac
piše: Darko Lisac

SCENA PRVA:

– E daj mi samo reci kad će bit honorar?

– Joj da, vidiš, baš dobro da pitaš, baš sam te mislio pitat jel mi možeš posudit kaj love?

– Ha?

– A znam, al sjebali su me Volner i Močnik, morao sam platit 500 kokica, evo ne moraš pisat uopće o kupu, i tak su pobijedile kragnice, to nikog ne zanima…

SCENA DRUGA:

– E, kad će izvještaj kupa?

– Kak kad će izvještaj kupa, reko si da ne pišem!

– Ma dobro da ali… (krckanje, prekidanje veze)… prekida mi veza na jedr… na seminaru sam, daj ipak napiši da imamo sve.

Uglavnom. Lani smo očekivali da će KaSailing biti glavni favorit za osvajanje kupa i prvenstva i tu negdje baš do kupa je trajala njihova dominacija, a nakon toga slijedio je samo put u propast.

Ove godine, pak, upravo su oni došli do naslova i tako uspostavili ravnotežu u svemiru, a redom je to išlo ovako:

PRETKOLO


GREEN BAR WARRIORS – RAKOVAC 21:13

– E gle, ovo su ti papirići za ždrijebanje, stisni u ruku ovaj ovdje, to ti je Rakovac, a onda poslije izvlači kak treba.

– Pa kaj opet oni moraju igrat prvu? Čak nije ni vruće toliko više, prošlo je pol 7…

– Neka, isparava još Šanac, samo nek oni igraju…

Uglavnom, solidno otvaranje kupa, Rakovac je poveo 9:2 pa zaključio je bolje pit na tribinama.

 

ČETVRTFINALE

NOVI CENTAR – ŠKANJCI 21:2

Bilo je lijepo sve u svemu, ali nikad ništa nije savršeno pa je najtužnija stvar vezana uz kup to da su Škanjci zabili koš.

Da su izgubili 21:0 s punim pravom bih mogao reći da bih i ja s Novim centrom prošao potpuno isto, a zapravo mogu i sad, jer bih isprovocirao Daskača da napravi faul, nesportsku, namjernu, tehničku i isključenje i imao bih jedno šest bacanja i tko zna uz malo sreće možda bih zabio dva.
Dok sam mogao pretrčat 50 metara bez respiratora bio sam solidan u nogometu i tenisu, trenirao sam rukomet, ali i tada sam bio katastrofa u košarci.
A ja sam sam otprilike kao KK Škanjci. Eto.

 

KASAILING – LENOVO 21:8

Nemojte se ništa uzrujavat. Diklić zna šta radi. Nekad treba žrvovati manje bitke za konačan uspjeh.

 

HOLLYWOOD CAFE – GREEN BAR WARRIORS 13:21

Branitelj naslova pao je na prvom susretu i to čisto i bez mane. Green bar Warriorsi ostvarili su drugu pobjedu istim rezultatom i dali dodatnu zanimljivost predstojećem polufinalu.

 

ŠTA DA? – FRAK 21:9

Gosti iz Rijeke imali su ovog puta više sreće pri ždrijebu i rutinski izborili polufinale i pravo da ostanu u Šancu duže od 10 minuta kao što je to bio slučaj lani.

Frak je nastupio oslabljen, što je najbesmislenija rečenica u povijesti rečenica, ali recimo da je istinita jer ih je bilo samo pet.

I četiri i pol puta su bili bolji od Škanjaca. Eto.

 

POLUFINALE

NOVI CENTAR – GREEN BAR WARRIORS 21:20

Polufinala su bila pravi spektakl. Green bar Warriorsi ne da nisu opet pobijedili sa 21:13 nego nisu uopće pobijedili.

Utakmica je bila zanimljiva od prve do posljednje sekunde, igralo se koš na koš, a kod 20:20 Akiki je dobio priliku iz slobodnih bacanja riješiti susret.

Pritisnut trenutkom karijere prvo slobodno je bacio kao ja ili Škanjci, ali onda se sabrao i iz drugog pokušaja donio Novom centru novo finale nečega.

 

KASAILING – ŠTA DA? 21:20

Riječani su nam simpatični, a KaSailing je od afere u Prištini, budimo realni, publici (bar onoj glasnoj) nešto manje simpatična ligaška ekipa, pristojno rečeno. Ne kažem da je opravdano, samo opserviram.

Uz to, Karlovac je radnički grad kao i Rijeka, a oni su aristoktracija, ali lokalpatriotizam je zajebana stvar pa se valjda još nikad za nekog nije tako navijalo kao za jedriličare u samoj završnici u kojoj su preokrenuli zaostatak od čak 11:20 i serijom 10:0 digli Šanac na noge.

 

FINALE

 KASAILING – NOVI CENTAR 21:14

Nakon ova dva polufinala finale gotovo da je bilo nezanimljivo, ali finale je ipak finale. Trudile su se starine iz Novog centra, ali KaSailing je sasvim zasluženo došao do pobjedničkog pehara i sad traže po gradu garažu gdje bi ga mogli smjestit.

U zabavnom dijelu programa vidjeli smo trku autića između dva klinca koja je bila zabavna, ali bi bila još zabavnija da su se recimo natjecali jedan klinac i Čikara.

Marko je popustio Gen Z gluparijama i skoro je opet izmaltretirao cijeli Šanac nezamislivo dosadnim natjecanjem u tricama, ali srećom se približavala kiša pa su ljudi ipak sretni i zadovoljni napustili Šanac.

Bilo je super, ali u rijetkim trenucima maksimalne ozbiljnosti moram dodati i da bi se trebalo malo bolje poraditi na rješavanju potencijalnih sukoba kojih je na kupu bilo u nekoliko navrata i to bez ijednog razloga ikad.

Da se mene pita barem je jedan igrač zaslužio i jednu utakmicu kazne, nije sad bitno koji pa ga nećemo imenovati, ali možemo reći da je u godinama da postane Ročnik.

 

Napišite komentar

Morate biti prijavljeni in da bi mogli slati komentare