subota, 13.06., igralište Šanac piše: Darko Lisac
Nadali ste se, čak i pomislili, da nema više?
I ja isto.
Onda mi je odjednom danas ujutro stigla poruka od Marka: “Ej. Najava!”.
Odgovorio sam samo sa “haha”. I onda je krenula razmjena poruka…
– Ozbiljno, kad će najava?
– Kak misliš kad će najava?
– Pa srijeda je već…
– Nemoj zajebavat Marko, znam da nema više lige…
– Kak nema lige??
– Pa ne možeš nastavit kad je umro glavni junak, to je ko da ubiju Toma i Jerryja i onda netko i dalje snima crtiće o onom psu i onim šlapama!
Tu je uslijedila mala stanka… pa nastavak:
– Pa nije Smail aga umro kaj je tebi?
– Kak nije, svi smo ga vidjeli kako je izdahnuo!?
– Jel bio sprovod u epizodi? Nije. Izdahnuo je od umora i pao u komu. Spasili su ga vračevi iz rakovačkog plemena Božića i u ovoj sezoni će se Lenovo i Rakovac zajedno borit protiv novog neprijatelja.
– To nema nikakvog jebenog smisla…
– Samo ti napiši, evo i honorar te čeka…
– Mda, honorar je bio super kad smo ga dogovorili, tri godine kasnije za njega kupim dva bureka i kolu i to samo onu u plastičnoj boci.
– A gle… ak ti ne paše zna La Monica jednog Nepalca koji je pisao izvještaje s ljetnih liga u Kathmanduu….
16:30 RAKOVAC – HOLLYWOOD CAFE
Ovo je sad već osobno.
“Slučajni” ždrijeb već treće kolo zaredom šalje Rakovac na teren po najvećoj vrućini i polako mi postaje jasnija jednako tako “slučajna” Markova opaska prije kolo-dva kada me “nevino” pitao “šta, ove godine baš ne dereš po Rakovcu?”.
Kako bilo, na muci se poznaju junaci, a jedina veća nepravda od ove kad ista ekipa tri puta treba igrati po najvećoj vrućini je bila ona kad je Lenovo moralo igrati tri kola zaredom.
No, ovo je ipak velik dan, velika utakmica i velik trenutak, jer činjenica da se igra po najvećoj vrućini mogla bi uzrokovati da se u ekipi Hollywood Cafea napokon materijalizira mistični Daniel Barbosa!
Kolumbijcu je dosad jednostavno bilo prehladno, a ovo je prava prilika da nam se predstavi. Bilo je na Ljetnoj ligi i većih čuda od toga da zamišljeni Jakinov prijatelj napokon postane stvaran.
17:45 GREEN BAR WARRIORS – LAVIĆI
Na Laviće smo već i zaboravili. Dvotjedna pauza, a prije toga su bili slobodni.
Propustili su epsku bitku, smrt i reinkarnaciju Smail age Diklića,
To je kao da upadneš u komu i probudiš se 50 godina kasnije i Novi centar je opet prvak Ljetne lige… zapravo nije baš tako, jer to nam se svima dogodilo.
Green bar Warriorsi imali su dva tjedna da otkriju značenje svog imena i eventualno naprave nove dresove, ali teško da su se time bavili nakon šokantnog poraza od gore spomenutog Novog centra i pada s prvog mjesta ljestvice na prvo mjesto ljestvice, jer tako vam je to u obitelji košarci, kad izgubiš u derbiju neporaženih ostaneš prvi, jer ti daju bod, a Novi centar je jedno kolo bio slobodan.
Lavići su u teoriji još u igri da repriziraju prošlu sezonu, iako su postali they/them i njihove utakmice isto sad traju 31 minutu i 45 ili 50 sekundi, jer život je kao olovka – svakim danom postaje kraći, ali trag koji ostavlja postaje sve duži, kad zatvoriš oči tek tada vidiš ono što je cijelo vrijeme bilo pred tobom, a neki ljudi uđu u tvoj život kao blagoslov. a drugi kao lekcija.

19:00 FRAK – ŠKANJCI
Frak je prošle godine imao sve poraze, ali ove godine im puno bolje ide pa su u prvih pet kola prikupili već velikih pet bodova.
Škanjci su im idealna prilika da osjete i slast pobjede, iako se društvo u dresovima koje su ukrali Green baru sigurno s tim neće složiti.
Poneseni prošlom sezonom u kojoj su u veličanstvenoj predstavi pobijedili Prištinu, ali ostvarili i još nekoliko manje značajnih pobjeda i umorni od toga da budu simpatični i kjut i u frendzoni dat će sve da na ovom susretu ostvare potpunu dominaciju kao pravi Psi muškarci, naspram bijednih Omega iz Fraka.
Uzgred, cijelo vrijeme sam vrlo nepravedan i prigovaram ekipama zbog cura, iako su i Lucija i Chelsea i Kennedy (i Dikla na utakmicama kad mu dođu prijatelji) odigrali neizmjerno više od Koste.
Dakle, pravda i za muškarce, iako Škanjce treba razumjeti, za razliku od ostalih ekipa u ligi oni ipak to sve shvaćaju jako ozbiljno i nisu tu radi druženja i rekreacije nego imaju najviše ambicije.
20:15 NOVI CENTAR – LENOVO
Prorok Marko znao je da će ovo biti veliki derbi šestog kola pa mu je razumljivo dodijelio udarni termin.
Dobro, svi koji prate Ljetnu ligu znaju da je uvijek derbi kad igra Novi centar, ali tko bi rekao da će tu biti i Lenovo?
No, eto, o epskom spjevu sve znate, a u međuvremenu su nastale i brojne druge posvete, poput punk hita Tahijevih kmetova “Subota kad je otiš’o Dikla” koja je također proročki najavila ovu utakmicu stihovima:
Subota kad je otiš’o Dikla
Kao da veli: mene više nema
Al’ imate…
još mnogo važnih utakmica
U međuvremenu, kako smo saznali već u uvodu, Dikla uopće nije otiš’o, ali pitanje je može li im to pomoći protiv junaka koji su gledali malog Jamesa Naismitha kako se igra u dvorištu.
Na kladionici je ovaj susret potpuno otvoren, ali ako pitate nas, Novi centar će nošen podrškom svojih praunuka i praunučica ipak slaviti…
