srijeda, 17.06., igralište Šanac piše: Darko Lisac
Zašto bi se igrala liga na Tijelovo, najnebitniji praznik od svih praznika, nebitniji od Dana antifašističke borbe u prostorijama HČSP-a?
Bolje je da svi zuje tu subotu, da publika tužno gleda prazan Šanac, a da to nadoknadimo u srijedu kad je Lisac prvo spiker na baseballu, a poslije i Lisac i igrači i publika idu gledat Hrvatska – Engleska!
Možemo i pomaknut malo vrijeme tako da definitivno ne završi do nogometa! I tako…
17:00 GREEN BAR WARRIORS – ŠKANJCI
Na stranu nogometne razloge, pomak od pola sata dobar je potez, jer vrućine su sve neizdržljivije, a ovog puta prvu utakmicu nekim čudom ne igra Rakovac pa je Marko prihvatio ovu ideju (zapravo nije “nekim čudom” već igra s Novim centrom koji ima nekoliko igrača koji prema strogim liječničkim uputama ne smiju igrati u ovo vrijeme).
Tako posljednje kolo prije stanke (ali ne zaboravimo na kup kao spektakl svih spektakala u subotu) igraju Green bar Warriors, ekipa koja se nazvala nasumično birajući riječi iz engleskog rječnika bez da znaju što znače, i Škanjci kao ekipa u zelenim dresovima tako da nijednom slučajnom prolazniku ne bude išta jasno.
Zeleni će pobijediti, to je jasno. Iako će to vjerojatno biti oni zeleni u plavim ili žutim dresovima.
18:15 HOLLYWOOD CAFE – LENOVO
Mali derbi kola, borba za treće mjesto, tko bi to rekao prije sezone. Nitko, jer od Hollywooda smo očekivali borbu za prvo, a od Lenova za osmo mjesto, no eto.
Lenovo bi moglo biti prva žrtva utakmice Hrvatska – Engleska, jer Šrafcinger i ostali Ivanićgrađani moraju stići i doma u Ivanićko korner (ili kako se već zove ivanićka piva ako imaju uopće toga).
S druge strane, Lenovo najbolje igra kada ih je četiri tako da bi to moglo čak ići i njima na ruku.
Hollywood je u posljednja dva kola u potpunosti nadoknadio sve zamjerke iz prvih par, sad su prava mješovita ekipa koja s poštovanjem tretira i muške i ženske u ekipi, sad još samo da ih riješimo šovinizma i da puste Barbosu da barem sjedi na klupi na jednoj utakmici. Za početak.
Glede utakmice, rekao bih da je sve otvoreno, što je ono što se kaže kad zapravo nemaš pojma što bi napisao.
19:30 NOVI CENTAR – RAKOVAC
Treba li ovom uopće najava? Možda je Novi centar ekipa Highlandera koji su s protokom vremena sve snažniji i vještiji, možda je Rakovac desetkovan i ne djeluje ni kao blijeda sjena nekadašnje sile, a možda čak ni kao sjena prošlogodišnjeg Rakovca koji nije ušao ni u play off….
… ali to je ipak derbi svih derbija.
Nema veze koji su na ljestvici, nema veze u kojim će se sastavima pojaviti, to je rivalstvo nad rivalima i očekuje se prava vatrena utakmica pred nastup Vatrenih.
Prognoza je ipak pobjeda Novog centra, jer kad igra Novi centar niti jedna druga prognoza nema smisla. Da igraju sa Zadrom ili Cibonom vjerojatno bi ih nekako pobijedili, barem u Šancu.
20:45 KASAILING – LAVIĆI
Svi znamo da će ovih 20:45 biti zapravo oko 21:15 i svi znamo da nema šanse da ova utakmica završi do Hrvatska – Engleska.
Ljetna liga već dugo ruši rekorde u gledanosti, a sada bi mogla oboriti i rekord u negledanosti. U svakom slučaju tko nakon tri već odgledane utakmice ostane na ovom spektaklu do kraja trebao bi dobiti na poklon barem jedan paket sličica koje isto dolaze ove srijede.
Kažem trebao bi, nisam ja Marko, pa ga nemojte sutra prozivat da smo napisali da će zaista tako i biti.
Prognoza bi ranije bila nezahvalnija, ali nakon predivne predstave Lavića u subotu, kakva nije viđena još od prve Ljetne lige kad je ničim izazvana zaigrala mladež Hrvatske narodne stranke i izgubila od Novog centra (a od koga drugog) sa 121:20 ili tako nešto,.. nakon, dakle, te predstave, reklo bi se da je prognoza vrlo zahvalna, štoviše ima suze u očima i ne prestaje se zahvaljivati.
Uglavnom, dogodit će se ono što se i inače dogodi kada skupina aristokrata u bež košuljama s kragnicama na safariju u Keniji naiđu na lavove. Walter Palmer ili lav Cecil? Pobjednik je jasan…
Na moju neopisivo veliku žalost nakon posljednjih događanja na društvenim mrežama slobodan je Frak. Bog jednostavno ne da da imam lijepe stvari. Možda bar dođe Bruno Daskač ovaj put…