20.06., igralište Šanac
piše: Darko Lisac

Kako proći put od najsimpatičnije ekipe i pravih i istinskih prijatelja košarke pa do ekipe zbog koje čovjeku bude žao i osjeća se nepošteno da najviše mrzi Škanjce…?

Pitajte Laviće.

U rosteru ih je 16, ali ih se za kup ne može skupiti pet. Mda. Da se naprimjer ove subote igra redovno kolo sigurno se isto ne bi skupili.

Uostalom, Dikla ne može skupit pet igrača na 80% utakmica u protekle dvije sezone pa svejedno igraju i pobjeđuju s četiri igrača, ponekad i tri kad je on među tom četvoricom.

Znam da su me vjerni čitatelji već upozorili da nije lijepo mrziti, s čim se načelno slažem, ali pravit ću se da je to značilo samo da nije lijepo mrziti Frak.

Šalu na stranu (uopće se ne šalim, ali nemojte reć onoj gospođi), kako god okreneš ovo je prilično bezveze od ekipe koja je štoviše predstavljala Ljetnu ligu na turniru pobjednika amaterskih liga. I neozbiljno. I neodgovorno. I neke druge riječi koje znače to isto.

S druge strane na kup dolaze Riječani, nije im teško doći iz frtalj Karlovca do cijelog Karlovca, preći 120 kilometara da bi možda igrali samo 10 minuta ako ispadnu u prvoj utakmici.

Nadam se da neće te da će izvući Škanjce u prvom kolu i pobijedit, jer svi Škanjci su ionako uvjereni da ih ne volim, a što zračiš to privlačiš, što govoriš to postojiš i tako to.

Ne mogu pisati posebne najave, jer se ne zna tko s kim igra u pretkolu i prvom kolu, ali mogu reći da svakako vrijedi doći, budući je Marko najavio i razne zabavne igre za gledatelje.

Prva ideja mu je bila “mogli bi stavit da ako netko smiješan bude bacao slobodna bacanja pa ako zabije oba onda svi na tribinama dobiju besplatne kokice” ali mislim da je od toga odustao ponajprije zato jer su skoro svi smiješni, a zatim i zato jer ako je Al Zanky zabio četiri touchdowna dva slobodna za produžetak onda se može svakom dogoditi pa je onda sjeo i izračunao koliko bi zbilja koštalo da svima na tribinama kupimo kokice.

Ali dođite, nešto ćemo zabavno smislit. Uz to sam uložio veto u natjecanje u tricama nakon prošlogodišnjeg užasa kad je sudjelovalo 57 sudionika, od čega ih 30 nije moglo dobacit ni do slobodnog bacanja, a ostalih 27 je pola sata promašivalo.

Napišite komentar

Morate biti prijavljeni in da bi mogli slati komentare