subota, 13.06., igralište Šanac piše: Darko Lisac
RAKOVAC – HOLLYWOOD CAFE 44:68
Tri velike nesreće snašle su Rakovac prije malog derbija kola – Markova više nimalo prikrivena mržnja zbog koje ih u svakom kolu stavlja da igraju u vrijeme dok svaki normalni Rakovčanin uživa ležeći u hladu pred dućanom s pivom u ruci i sombrerom na glavi… zatim desetkovani redovi nakon epskog poraza od Smail age Diklića u odavno opjevanom epskom boju… te napokon loš dan novog vojskovođe Bebera.
Iz mnogog pokušaja Beber je uspio postići 0 poena što nije otprilike nego je točno isti učinak kao da sam igrao ja, onaj mali najmanji koji pod svakom pauzom istrči s klincima na teren i pokušava zabiti koš iako ne može dobacit ni blizu mrežice, ili usisač s perikom i nacrtanim očima.
Hollywood Cafe je dao izdašnu prigodu Chelsea i Kennedy, a one su pokazale da nisu ništa lošije nego razni probisvjeti koji inače igraju, Kennedy je upisala i prve poene pa onda i druge i treće pa ih sad ima ukupno 6.
Daniel Barbosa opet nije došao.
Osim u Jakinovoj duši, srcu i umu.
GREEN BAR WARRIORS – LAVIĆI 62:31
Pa vi slobodno izdajte košarku i budite woke pahuljice.
Bravo daltonisti, samo gazite.
FRAK – ŠKANJCI 38:62
A što tek reći o Fraku?
Hrvati su uvijek bili veći katolici od Pape pa tako teški američki idiotizam s neigranjem zadnjeg napada koji ne postoji u niti jednom drugom sportu moraju odvesti i na višu razinu.
Sad nije dovoljno da AKO VODIŠ ne juriš na koš zadnjih 10-15 sekundi nego širiš ljubav, milosrđe, čovjekoljublje, prijateljstvo i poštovanje.
Sad, barem ako se zovete Frak, i AKO GUBIŠ i do kraja je jebenih 30 sekundi, svejedno ne igraš zadnji napad, što je nadmašilo i najgore američke ljigavosti i patetiku, štoviše tamo je defaultno to da loptu na kraju “čuva” pobjednik. Kod Papana umjesto Pape nema veze što gubiš, isteći će ti cijeli napad i još će ostat vremena na satu – ti svejedno ne igraš.
Sad svi misle da se zajebavam, ali toliko vas mrzim da sam presretan zbog pobjede Škanjaca. Nema dalje. I kad idem u knjižnicu idem pored Gavranovića i preko bare samo da ne vidim zgradu od Fraka.
I mađioničare mrzim. Jozo Bozo odlazi, jebo te taj frak koji imaš, dabogda ti svi zečevi i golubovi pobjegli iz šešira dok ne gledaš.
NOVI CENTAR – LENOVO 68:50
Jeste primjetili kad na stranici listate roster to jest fotke igrača onda Šrafcinger kad nisi na njemu nego na igraču prije ili poslije, totalno izgleda kao Sheldon Cooper?
Krajnje nebitno, ali to me zabavlja.
Lenovo se pred ovaj susret suočilo s nizom neobičnih problema. Prije svega, imali su dva tjedna odmora što je s jedne strane bila neviđena sreća, ali ih je s druge strane opustilo i prepustilo hedonističkim užicima.
S druge strane, igralo se prekasno, pogotovo uz kašnjenje, tu ima igrača koji imaju svoj određeni bioritam, rano lijegaju, ujutro se dignu još ranije i kroz maglovitu zoru idu prema Lidlu čekat pred vratima da se otvori.
Na kraju, potpuno su se pogubili kad su vidjeli da ih je došlo devet. Toliko ih je bilo u zadnje dvije utakmice zajedno.
Jednostavno nisu znali šta bi s toliko igrača.
Novi centar je to rutinski iskoristio, a ujedno i prihvatio drugarsku kritiku pa su zaigrali i Lucija i Roko i oboje upisali koševe pored Jukića koji se pravio da ih sportski pušta, a zapravo više nije mogao ni stajat na nogama, a kamoli pokušavat nekom uzet loptu ili skakat u blok.
Odmarao je KaSailing. Na žumberačkom ladanju igrali su kroket, smišljali taktiku za naredno kolo i međusobno jedan drugom hvalili kragnice.